wtorek, 12 lutego 2013

Tęsknota za wiosną...

Obiecuję już wkrótce bardziej treściwy wpis (co powiecie na Nowe Miasto?), a tymczasem dzielę się swoim niedzielnym znaleziskiem z Poznańskiej... żal tej różyczki... Ktoś zatęsknił za różnokolorowymi rabatkami?


piątek, 8 lutego 2013

Samotny Chopin

Akurat zrobiła nam się na weekend przyjemna zima... Planujecie spacery? Zapraszam do Łazienek, szkoda tylko, że okolice pomnika Chopina wyglądają tak pusto... Niestety, nie ma do niego dostępu, trwa rewitalizacja tamtej okolicy.

.

poniedziałek, 4 lutego 2013

Lutowe przedwiosenne Łazienki

Tydzień temu było bezlitośnie zimno, teraz... najgorsza zimowa pogoda, temperatury oscylują wokół zera, na chodnikach brązowa chlapa zmieszana z solą, a z nieba zamiast białych płatków leci deszcz... I chociaż nienawidzę takiej pogody, to jednak podczas wczorajszego spaceru w Łazienkach nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że wiosna powolutku nadchodzi. 

Wiewiórki tradycyjnie już wypatrują orzechów od spacerowiczów.

 Źródełko wprawdzie jest zamarznięte, ale jeszcze kilka dni...


 Zimą doskonale widać zaplecze Teatru na Wyspie.

 Nawet Pałac na Lodzie zaczyna odtajać...

Prześliczna kaczuszka nawet nie zamierzała uciekać.